036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

Przetargi

Strona główna ~~~~ Ogłoszenia

 

Od roku szkolnego 2017/2018 programy:

“Owoce i warzywa w szkole”
oraz “Mleko w szkole”

 

do pobrania

 

„Program dla szkół” skierowany jest do dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. dzieci klas I-V szkół podstawowych. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące                         o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych..

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 uczeń może otrzymać jedną porcję owocowo- warzywną i kartonik mleka białego o pojemności 0,25 l.

w/w. produkty:
a) spożywane będą w trakcie zajęć szkolnych, na terenie szkoły wyłącznie przez uprawnionych beneficjentów, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie oraz prowadzonej ocenie programu,
b) nie będą spożywane na przerwach, podczas których dzieciom biorącym udział w programie wydawane są regularne posiłki.

PORCJA OWOCOWA - WARZYWNA - składa się z jednego produktu owocowo-warzywnego (tj. jednego owocu albo jednego warzywa albo jednego soku określonego w rozporządzeniu MRiRW), które jednorazowo w dniu szkolnym otrzymuje dziecko biorące udział w „Programie dla szkół”.
PORCJA MLECZNA - składa się z jednego produktu mlecznego (tj. mleka określonego w rozporządzeniu MRiRW), które jednorazowo w dniu szkolnym otrzymuje dziecko biorące udział w „Programie dla szkół”.
OKRES UDOSTĘPNIANIA - 10 wybranych tygodni rozpoczynających się i kończących w danym semestrze danego roku szkolnego podczas których owoce i warzywa lub mleko udostępniane są dzieciom z klas I-V szkół podstawowych.

        Zainteresowani rodzice „Programem dla szkół” proszeni są o złożenie deklaracji rodziców/opiekunów prawnych wyrażających zgodę na udział dzieci w tym programie. Deklaracje proszę składać u wychowawców w terminie do 30 września 2017 r.
Więcej informacji na temat “Programu dla szkół” na stronie internetowej:

 

http://www.arr.gov.pl/wsparcie-konsumpcji/nowy-program-dla-szkol

 

http://www.spwd.dabrowka.net.pl/pliki/strona_glowna/2017_2018/Promocja_zdrowia/warunki_program_dla_szkol_11092017.pdf

 

 

 

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt

organizujemy spotkanie z pracownikami schroniska

dla zwierząt w Tarnobrzegu,

na którym przekażęmy zebraną przez uczniów karmę.  

 

obrazek359344-84208

 


Nie bądzmy obojętni wobec bezdomnych potrzebujących istot....   

 

 

 

 

 

 

 
Więcej artykułów…


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.