036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

BIP

Dla rodziców

Strona główna

 II EDYCJI WYZWANIA Z OKAZJI DNIA DRZEWA.

dzie drzewa 

     10.10.2023 r. oddział przedszkolny oraz uczniowie klasy I i II wzięli udział

w II EDYCJI WYZWANIA Z OKAZJI DNIA DRZEWA.

Dzieci zasadziły w ogrodzie szkolnym 10 drzew. Dzień Drzewa to coroczne święto na cześć drzew. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. Drzewa pełnią szalenie ważną rolę w ekosystemie naszej planety, bowiem wytwarzają one tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Ponadto pomagają one regulować klimat, a zarazem są siedliskami i pożywieniem dla licznych gatunków zwierząt i roślin. A to jedynie kilka z wielu niezwykłych właściwości drzew. Drzewa mają ważne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrej jakości życia. Historia Święta Drzewa Święto Drzewa ma na świecie stary rodowód. Jego początki to 1872 rok, kiedy znawca i miłośnik przyrody, Julius Sterling Morton, ówczesny gubernator stanu Nebraska i jednocześnie sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, zwrócił się do rodaków z prośbą, by 10 kwietnia kto może posadził drzewo (dla różnych krajów ta data jest ruchoma). „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”, przekonywał. Inicjatywa sadzenia drzew szybko się przyjęła i przerosła w Stanach w tradycję. Od 1951 roku decyzją Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa święto jest obchodzone we wszystkich krajach członkowskich wspólnoty. W Polsce realizują je przede wszystkim stowarzyszenia ekologiczne, nadleśnictwa i placówki edukacyjne.

D.Gortych

przerwa1

Sprzątamy dla Polski

sprztamy dla polski

 

4 października 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem

Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

przerwa1

 Mamy ogromną radość ogłosić, że w roku szkolnym 2023/2024

nasza szkoła weźmie udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym

"Wspólnie Mocniejsi - Uczmy się przez integrację".

Więcej informacji w zakładkach:

Dla uczniów - Ogłoszenia

Dla rodziców - Ogłoszenia

integracja

przerwa1

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.