Strona główna ~~~~ Galeria 2021/2022 ~~~~ ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

„Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się,

byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.”– Konfucjusz

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Po dwóch miesiącach wakacji a także wcześniejszej przerwie w nauczaniu stacjonarnym, będącej wynikiem epidemii koronawirusa, uczniowie powrócili do szkoły. W związku z tym, że zagrożenie epidemiczne nadal się utrzymuje, powrót mógł odbyć się wyłącznie w pełnym reżimie sanitarnym.

1 września, po mszy świętej, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie i przekazanie informacji organizacyjnych dotyczących pracy w nadchodzącym roku szkolnym.

Nie można zapominać, że 1 września to symboliczna data w historii naszego narodu. W 1939 roku wybuchła II wojna światowa, która na długo pogrążyła nasz kraj w chaosie i pochłonęła wiele ludzkich istnień. Sytuacja, w jakiej powracamy do szkół, jest również specyficzna. Mamy świadomość zagrożenia epidemicznego, jednak możemy wrócić do szkoły i cieszyć się upragnioną wolnością.

Pani Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne pragną serdecznie powitać społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej w Żupawie. Życzymy, aby nauka w nowym roku szkolnym upływała w spokoju i owocowała zdobytą wiedzą i nowymi umiejętnościami.

Uczniowie, pamiętajcie, że

„Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.”(Isaac Newton).

ROK SZKOLNY 2021/2022 UWAŻAMY ZA ROZPOCZĘTY !!!

B.Nowak, A.Paterek