Strona główna ~~~~ Galeria 2020/2021 ~~~~ Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

To czas szczególny. W większości krajów o tradycji chrześcijańskiej zaczynają się one wieczerzą wigilijną tj. dnia 24 grudnia, która jest czasem radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa. Podczas Wigilii gromadzimy się całymi rodzinami w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę zwiastującą narodzenie Jezusa. Przed północą wierni licznie udają się do kościołów, gdzie o północy celebrowana jest uroczysta msza święta zwana Pasterką, która jest wspomnieniem oczekiwania pasterzy na narodzenie Dzieciątka. 25 grudnia jest więc jednym z najradośniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. W dzień Bożego Narodzenia obdarzamy się wzajemnie życzliwością i miłością oraz składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Podobnie jak i w Polsce, tak i na całym świecie, ze świętami Bożego Narodzenia nieodłącznie związane są szopki, choinka, śpiewanie kolęd i wręczanie prezentów. W każdym kraju świętuje się je bardzo uroczyście, spędzając czas z rodziną i bliskimi. Bez względu na to gdzie są obchodzone, zawsze wywołują wiele pozytywnych emocji i jednoczą ludzi. W drugi dzień świąt tj. 26 grudnia obchodzone jest wspomnienie pierwszego męczennika - świętego Szczepana. Został on ukamienowany przez zwolenników Szawła, gdyż nie chciał wyprzeć się wiary w boskość Jezusa. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko wspomnienie ważnego wydarzenia religijnego, ale także czas odpoczynku, spotkań z bliskimi i rodziną. Jest to okres wzajemnego wybaczenia, zgody, miłości i pokoju. Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji religii pogłębiali wiedzę na temat tradycji świątecznych oraz chętnie udostępnili zdjęcia ozdób choinkowych, stroików świątecznych oraz ubranych choinek. Można je obejrzeć w galerii zdjęć.

J.Sałek-Duma

amelki ozdobachoinka majachoinka zuzi 2nkartka adama1