Strona główna ~~~~ Galeria 2020/2021 ~~~~ Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

1 września po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku, a także wcześniejszej przerwie      w nauczaniu stacjonarnym, spowodowanym epidemią koronawirusa, uczniowie wreszcie mogli wrócić do szkoły. W związku z tym, że zagrożenie epidemiczne nadal się utrzymuje, powrót do szkolnych ławek mógł odbyć się tylko w reżimie sanitarnym, zgodnie z ustaleniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli naukę, dostosowując się do wszystkich obowiązujących zaleceń i obostrzeń. 1 września, po mszy świętej, spotkali się ze swoimi wychowawcami
w wyznaczonych miejscach i salach, gdzie nastąpiło przywitanie i przekazanie informacji organizacyjnych dotyczących pracy w bieżącym roku szkolnym.

Należy również pamiętać, że 1 września to wyjątkowa data w historii naszego narodu. Tego dnia, 81 lat temu, w 1939 roku wybuchła II wojna światowa, która na sześć długich lat pogrążyła nasz kraj w chaosie i zniszczeniu oraz pochłonęła wiele ludzkich istnień. Dzisiaj, mimo iż rozpoczynamy rok szkolny w trudnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, możemy wrócić do szkoły i cieszyć się wolnością. Ponad osiemdziesiąt lat temu nasi dziadkowie nie mieli takiej możliwości, a o zachowanie polskości musieli ciężko walczyć - przelewać krew i oddawać życie za ojczyznę.

Niestety tym razem niemożliwe było przygotowanie uroczystej inauguracji, w której wszyscy uczniowie i wychowankowie naszej szkoły mogliby wspólnie uczestniczyć i świętować ten wyjątkowy dla nas dzień. Dlatego też Pani Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne pragną serdecznie powitać całą brać uczniowską Szkoły Podstawowej w Żupawie oraz życzyć, aby nauka w nowym roku szkolnym upływała w spokojnej atmosferze, obfitowała w same sukcesy i dawała dużo satysfakcji.

ROK SZKOLNY 2020/2021 UWAŻAMY ZA ROZPOCZĘTY !!!

Aneta Paterek