036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

BIP

Dla rodziców

Strona główna ~~~~ Galeria 2019/2020 ~~~~ Szkolne Koło LOP

 

Szkolne Koło LOP

 

    Miłośnicy przyrody ze Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody podejmują wiele działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska. Dokarmiamy ptaki w karmnikach przy szkole. Pozwala to na obserwację miejscowych gatunków ptaków. Wiosną ptaki, np. sikorka modra, zasiedlają budki umieszczone na drzewach na terenie naszej szkoły. Zwracamy również uwagę na bieżące problemy ekologiczne, m.in. ochronę bocianich gniazd oraz sposoby oszczędzania wody. Staraniem wielu osób udało się objąć ochroną stare drzewa w pobliżu i na terenie szkoły.

 

Test o oszczędzaniu wody.

W ostatnim czasie wiele mówi się o oszczędzaniu wody, w związku z suszą w kraju. Bez wody nie ma życia, a jej zasoby są ograniczone, dlatego należy się zastanowić, czy umiemy dobrze gospodarować wodą w domu i ogrodzie. W tym celu wypełnij ankietę i zapoznaj się z jej wynikami.

 

Pamiętaj o dbaniu o higienę osobistą i otoczenia!

1.Czy zakręcasz kran, gdy myjesz zęby?

2. Czy używasz w domu pralki i zmywarki ekonomicznej ?

3. Czy częściej bierzesz prysznic, czy kąpiel?

4. Czy korzystasz w domu z toalety z funkcją oszczędzania wody?

5. Czy krany w twoim domu nie przeciekają?

6. Czy zbierasz wody opadowe, tzw.” deszczówkę”?

7. Czy podlewasz ogródek wczesnym rankiem lub późnym wieczorem?

 

Wyniki:

3 lub mniej odpowiedzi „Tak”:

Twoja wiedza na temat oszczędzania wody jest niewystarczająca. Ważna jest zmiana przyzwyczajeń, bo wykonując pewne czynnościami nie zastanawiamy się nad ich skutkami. Oszczędzając wodę , oszczędzamy również pieniądze.

 

4-7 odpowiedzi „Tak”:

Możesz zrobić więcej , nie muszą to być wielkie działania, ale małe kroki- zmiana codziennych przyzwyczajeń wszystkich członków rodziny.

 

Wszystkie odpowiedzi „Tak”:

Gratulacje! Oby tak dalej! W twoim domu woda nie jest marnowana, lecz racjonalnie wykorzystywana. Ty i twoja rodzina wiecie, jak dbać o wodę, nasz wspólny skarb. Może podzielisz się swoja wiedzą z innymi?

 Agnieszka Tryczyńska

1234
maki 1tablica bocian zzztablica drzewa

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.