KOMUNIKAT

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wynikającym z rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19 (SARS CoV-2)

Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza

funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze Polski.

Na mocy działań prewencyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej:

w okresie od 12 do 25 marca br.funkcjonowanie jednostek

systemu oświaty zostaje czasowo zamknięte i nie będą

prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Przerwa w zajęciach w szkole to nie wakacje ani ferie - to czas, w którym musimy

zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem.

Dlatego, proszę uczniów o pozostawanie w domu i nie kontaktowanie się osobiste

z rówieśnikami oraz unikanie większych skupisk ludzi, również spotkań rodzinnych.

Drodzy Uczniowie!

• Należy odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole, uzupełnić swoje wiadomości   i kompetencje.
  • Skorzystać z darmowej platformy: epodreczniki.pl oraz z materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
  • Bezwzględnie pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń.
  • Zapewniam, że nauczyciele naszej szkoły mogą utrzymywać zdalny kontakt
    z uczniem, szczególnie z ósmoklasistami, aby przekazywać im zagadnienia i zadania do pracy w domu.

Szanowni Rodzice!   Prosimy o pomoc w tych działaniach poprzez:

• zachęcanie dziecka do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji
    w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. - udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę.
    Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • proszę również śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Gminy w Grębowie, jak też naszej szkoły.

Dołóżmy wszelkich starań, by chronić siebie i innych przed zachorowaniem !

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żupawie

Zofia Nizińska