Strona główna ~~~~ Galeria 2019/2020 ~~~~ Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

"Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro - Ojczyznę." - Jan Paweł II

Dnia 8 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 101 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów.

Na początku akademii wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. W części artystycznej udział wzięli uczniowie z klas V-VIII oraz uczennica z klasy III. Scenariusz montażu słowno         - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Młodzież swoim wystąpieniem nie tylko przypomniała te ciężkie czasy, ale także skłoniła do refleksji.

Dzieci i młodzież szkolna z prawdziwą powagą i zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Swoim strojem, przypiętym kotylionem, wykonanym na lekcji plastyki oraz zachowaniem, oddała szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Podkreślić należy, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe oraz pamięta               o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

Podczas akademii zostały wręczone nagrody za udział w konkursie pod tytułem: "Moja wyprawa do lasu lub parku" organizowanym prze Ligę Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu. Gratulacje dla uczennic: Agaty Szewc z klasy VII za zajęcie I miejsca oraz dla Mai Chochołek    z klasy III za otrzymanie wyróżnienia swojej pracy.

Joanna Drozd, Dominika Gortych

zdj1zdj2zdj3zdj4