036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

BIP

Dla rodziców

Strona główna ~~~~ Galeria 2019/2020 ~~~~ Wyjazd do kina kl.VII i VIII

 

Wyjazd do kina na film  Piłsudski

 

11 października uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły pod opieką pana Waldemara Włodarczaka udali się do kina „Wisła” w Tarnobrzegu na film „Piłsudski”. Obejrzenie dzieła filmowego poświęconego jednemu z największych przywódców w historii Polski dało młodzieży możliwość doświadczenia ciekawej lekcji historii. Miało to szczególne znaczenie z tego powodu, iż w ubiegłym roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a już niedługo, 11 listopada, będziemy świętować kolejną - 101.

Dzięki tej produkcji uczniowie mogli bliżej poznać postać „ojca polskiej niepodległości”, który został w niej ukazany nie tylko jako oficer, mąż stanu, rewolucjonista, ale także zwykły człowiek, mąż i ojciec, marzący o spokojnym życiu. Film przypomniał im także najważniejsze wydarzenia związane z tym okresem historycznym. Na pewno zainteresowanie młodzieży wzbudziła także ciekawa obsada, gdyż w rolach głównych zobaczyli najbardziej znanych współczesnych młodych aktorów. Z pewnością taki sposób przyswajania i utrwalania wiedzy spodobał się uczniom i niejednokrotnie jeszcze z niego skorzystają.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.