Strona główna ~~~~ Galeria 2019/2020 ~~~~ Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły

Przyszedł ciepły dzień wrześniowy, dzieci otwierają głowy. Nowa wiedza do nich wpadnie, tylko jaka-kto odgadnie? Na pewno odgadną nasi najmłodsi uczniowie z klasy ,,0" i z klasy ,,I", którzy poznali podstawowe przepisy o ruchu drogowym na spotkaniu z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu.

W dn.06.09 2019r. policjanci rozmawiali z naszymi dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach,
a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji nie tylko przybliżyło uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ale także pozwoliło na bliższe poznanie zawodu policjanta, który wzbudza wśród najmłodszych dzieci duże zainteresowanie. Uczniowie już w przedszkolu opowiadają o tym, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami lub policjantkami. Dlatego w tym dniu przedszkolaki i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej miały możliwość zapoznania się z czynnościami zawodowymi, które wykonują funkcjonariusze policji. Dowiedziały się także, jaka jest specyfika pracy w tym odpowiedzialnym zawodzie oraz jak duże znaczenie ma on w życiu naszego społeczeństwa.

Przyjemną częścią spotkania było otrzymanie planu lekcji ufundowanego przez WÓJTA GMINY GRĘBÓW PANA KAZIMIERZA SKÓRĘ. Serdecznie dziękujemy.

M. Szewc