036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

Przetargi

Strona główna ~~~~ Galeria 2019/2020 ~~~~ Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

„Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła.
Lesie i łąko, dobranoc”.

 

 

   Drugiego września 2019 roku, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, wszyscy zebraliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 r. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta msza święta w kościele filialnym w Żupawie. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, rodzicami
i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie zostali serdecznie powitani przez panią dyrektor Zofię Nizińską, która ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów
w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

   Początek września kojarzy się nam ze szkołą, nauką, spotkaniem z przyjaciółmi, radością zaczynania czegoś nowego. Nie zawsze tak było. Naszym rodzicom, dziadkom ten dzień przypomniał II wojnę światową, która wybuchła 1-go września 1939 roku. Przez pięć lat, dzieci nie mogły chodzić do szkoły, uczyć się polskiej historii, geografii czy języka polskiego. Pani dyrektor zaznaczyła potrzebę pamięci o mijającej 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 39-tej rocznicy porozumień sierpniowych. Dla uhonorowania bohaterskiej postawy naszych przodków wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy te ważne wydarzenia.

   Pani dyrektor podkreśliła również, że nasi uczniowie w ubiegłym roku szkolnym uzyskali bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty. Sukces ten pozwolił im dostać się bez problemów do wymarzonych przez siebie szkół ponadpodstawowych. Tak wybitne osiągnięcia to zasługa wielu osób – samych uczniów, nauczycieli a także rodziców, którzy wspaniale wspierają naszą szkołę.

 

  Życzymy wszystkim dalszych sukcesów oraz owocnej współpracy, a Wam drodzy uczniowie, aby zdobywanie nowej wiedzy i kolejnych umiejętności niosło ze sobą radość i zadowolenie.

 

ROK SZKOLNY 2019/2020 UWAŻAMY ZA ROZPOCZĘTY !!!

 

                                                                                                     A.Paterek

 

123

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.