036ef0c02560c90b03d2fe9a905860d2,62,37.jpg

Przetargi

Strona główna ~~~~ Galeria 2018/2019 ~~~~ Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

         

               W dn. 26.11.2018r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez tarnobrzeskich strażaków strażaków w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Podczas wizyty strażacy zaprezentowali informacje dotyczące zagrożeń występujących w okresie sezonu zimowego.

              Tematem przewodnim było zagrożenie pochodzące od tlenku węgla – śmiertelnie niebezpiecznego gazu, który może powstawać wszędzie tam gdzie odbywa się proces spalania. Ogrzewanie mieszkań i domów w okresie zimowym  powoduje znacznie większe prawdopodobieństwo wystąpienia jego emisji i stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia. Z sezonem grzewczym należy również utożsamiać wzrost ilość pożarów w mieszkaniach i domach, ponieważ zdarza się, że w czasie ich dogrzewania zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego.
                Według statystyk, co piąty pożar powstaje w  obiektach mieszkalnych, a osiem na dziesięć ofiar wszystkich pożarów ginie we własnych domach, nie tylko w wyniku wysokiej temperatury, ale przede wszystkim w wyniku zatrucia toksycznymi produktami spalania, powstającymi w czasie pożaru.
               

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 themes  Valid XHTML and CSS.