Strona główna ~~~~ Galeria 2017/2018 ~~~~ Powiatowe eliminacje OTWP

Powiatowe eliminacje OTWP

"Młodzież zapobiega pożarom"

25 kwietnia 2018 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyły się XX eliminacje powiatowe XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież zapobiega pożarom".  W turnieju uczestniczyła młodzież oraz dzieci ze wszystkich gmin powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego, tj. Baranowa Sandomierskiego, Gorzyc, Grębowa oraz Nowej Dęby – łącznie 32 osoby w trzech grupach wiekowych: I grupa dzieci z klas I - VI szkół podstawowych, II grupa młodzież klas VII ze szkół podstawowych klas II i III gimnazjalnych oraz III grupa młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje przebiegały w dwóch turach: testy pisemne oraz eliminacje ustne.

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zostało powołane jury w składzie:

1. mł. bryg. Bogusław Opala – Przewodniczący
  2. st. kpt. Szymon Rawski – Sekretarz
  3. mł. bryg. Jacek Widuch – Członek
  4. bryg. Zbigniew Perłowski - Członek

W wyniku rozgrywek finałowych nasza uczennica Emilia Szewc z klasy VI, pod opieką p. Marzeny Wójcik, zajęła I miejsce w I grupie wiekowej i awansowała do turnieju na szczebel wojewódzki.

Gratulujemy sukcesów!

p. M. Wójcik