BIP

Dla rodziców

Strona główna ~~~~ Galeria 2015/2016 ~~~~ Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szklonej

W miejscowości Straszęcin koło Dębicy rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szklonej w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców.
Na starcie mistrzostw stanęło po 12 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego Podkarpacia wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich.
Wielki sukces odniosły w tych mistrzostwach zespoły dziewcząt i chłopców reprezentujących Szkołę Podstawową z Żupawy
W kategorii dziewcząt trzecie miejsce, brązowy medal wywalczyła drużyna występująca w składzie: Paulina Furman, Julia Kozieł. W pojedynku o trzecie miejsce dziewczęta z Żupawy pokonały drużynę z Sanoka 3:2 po bardzo emocjonującej końcówce.
W kategorii chłopców piąte miejsce wywalczyła drużyna występująca w składzie: Adrian Kowal , Patryk Kruk. Należy zaznaczyć że trzecie miejsce dziewcząt daje im promocje do udziału w Mistrzostwach Polski które odbędą się 2 czerwca w Żyrakowie.